Gmina Blachownia – Informacje | Wiadomości | Wydarzenia
GminaBlachownia.pl
  • Wiadomości
    • Lokalne
    • Regionalne
  • Kultura i rozrywka
    • Biblioteka
    • Miejski Dom Kultury
    • Muzyka
    • rozrywka
  • Sport i rekreacja
    • Piłka nożna
    • Tenis Stołowy
    • Siatkówka
    • Biegi
    • Rekreacja
    • Badminton
    • Taniec
    • Żeglarstwo
  • Sołectwa
    • Cisie
    • Konradów
    • Łojki
    • Nowa Gorzelnia
    • Stara Gorzelnia
    • Wyrazów
  • Wydarzenia
  • Galerie
  • Oceń radnych
Gmina Blachownia
  • Strona główna
  • Wiadomości
    • Lokalne
    • Regionalne
  • Kultura i rozrywka
    • Biblioteka
    • Miejski Dom Kultury
    • Muzyka
    • Rozrywka
  • Sołectwa
    • Cisie
    • Konradów
    • Łojki
    • Nowa Gorzelnia
    • Stara Gorzelnia
    • Wyrazów
  • Sport i rekreacja
    • Piłka nożna
    • Tenis Stołowy
    • Siatkówka
    • Biegi
    • Rekreacja
    • Badminton
    • Sporty walki
    • Taniec
    • Żeglarstwo
  • Wydarzenia
  • Ogłoszenia UM
  • Galerie
  • Oceń radnych
  • Polityka prywatności
  • Gmina Blachownia
  • Sport i rekreacja
  • Rekreacja
Rada Sportu: Wszystko za darmo!
Dodane przez r - 30 marca 2016 r.
Liczba komentarzy: 14 - dodaj komentarz »
Rada Sportu: Wszystko za darmo!

Wspaniała wiadomość dla wszystkich rodziców płacących za treningi swoich pociech na terenie Blachowni. Być może dzięki decyzji Rady Sportu w Blachowni, nie będziecie musieli już więcej ponosić kosztów związanych z treningami. Podczas ubiegłotygodniowego spotkania, Rada Sportu praktycznie jednomyślnie przyjęła, że wszystkie kluby i stowarzyszenia zarejestrowane w Blachowni nie będą musiały płacić za wynajmowanie obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji w Blachowni.

Oznacza to, że hala sportowa i boiska będą całkowicie za darmo, a opłaty, które od rodziców pobierają np. kluby piłkarskie przestaną obowiązywać. Kluby będą utrzymywać swoich instruktorów z dotacji Urzędu Miejskiego. To doskonała wiadomość dla przeszło setki rodziców. W ten sposób rodzice zaoszczędzą ogromne pieniądze.

Niestety, jest też zła informacja. Za to wszystko ma zapłacić gmina. A gminy na to nie stać.

Teraz o pomyśle Rady Sportu będą decydować radni. Być może już wkrótce będziemy pierwszą w Powiecie Częstochowskim gminą, w której wszystko jest za darmo.

PAWEŁ GĄSIORSKI



Kategorie:
Rekreacja
Sport i rekreacja
Poprzedni artykuł Spotkanie z Leżańską: Strata czasu! Spotkanie z Leżańską: Strata czasu!
Następny artykuł Nowy harmonogram wywozu odpadów komunalnych Nowy harmonogram wywozu odpadów komunalnych

14 odpowiedzi do “Rada Sportu: Wszystko za darmo!”

  1. Pozdro pisze:
    30 marca 2016 o 12:07

    Tylko ciekawe czy UKS Orlik zrezygnuje ze sciagania skladek?

    Odpowiedz
    • Wyborca pisze:
      30 marca 2016 o 12:13

      A ma inne wyjście? Musi. Skoro nie będzie opłat za boiska.

      Odpowiedz
  2. Wyborca pisze:
    30 marca 2016 o 12:14

    Mnie zastanawia jeszcze jedno. Które kluby w tej chwili płacą za dzierżawę hali i boisk sportowych? Chyba żadne?

    Odpowiedz
    • kibic pisze:
      31 marca 2016 o 12:21

      z tego co wiem to Pogoń za rundę tj 7 meczy u siebie i płaci 500 zł za korzystanie z boiska , trenować na boisku nie może, więc zostaje orlik który grozi kontuzją i żadna drużyna piłkarska nie powinna tam trenować. To jest bardzo niebezpieczne boisko.

      Odpowiedz
  3. Krzysiu pisze:
    30 marca 2016 o 16:17

    Uwierz mi są takie, które płacą np. Orlik. Przynajmniej teraz skończy się samowolka Prezesika Chudego co do pobierania opłat .

    Odpowiedz
  4. Jestem stąd pisze:
    30 marca 2016 o 17:32

    Samowolka, nie samowolka …
    OSiR jest spółką z o.o., a nie instytucją charytatywną i ma obowiązek pracować na zasadach ekonomii!
    Za co niby ma utrzymać to wszystko, czym zarządza? Manna z nieba leci?

    No ale skoro Rada Sportu znajdzie sponsorów, którzy sfinansują taką charytatywną działalność, to nie ma sprawy.
    Gmina, wspólnik zresztą, więcej nie da bo nie ma. ;)

    Rozumiem, że chcieliby wszyscy mieć za darmo, w doskonałym stanie technicznym oczywiście … Za co, pytam?

    Odpowiedz
  5. rufcio pisze:
    30 marca 2016 o 20:49

    Ha, ha ,ha Pan Chudy i znajomość zasad ekonomii.

    Odpowiedz
  6. mieszkanka pisze:
    30 marca 2016 o 22:05

    Jakbym słyszała głos upadłej pielęgniarki.

    Odpowiedz
    • rufcio pisze:
      31 marca 2016 o 10:00

      Czyżby to wypowiedź niespełnionego portiera ojca, męża i kochanka pielęgniarki.

      Odpowiedz
    • Gumiś pisze:
      31 marca 2016 o 10:29

      Właśnie taki poziom dyskusji (miedzy innymi) powoduje, ze czuje do siebie odrazę, że w tym poniekąd uczestniczę.

      Odpowiedz
  7. Jestem stąd pisze:
    30 marca 2016 o 22:19

    Czy ja gdzieś coś takiego napisałem rufcio? Z mojego punktu widzenia jest obojętne, czy szefem jest pan K czy pan Z. To spółka ma działać należycie.

    Ale … jeśli jesteś lepszy, to już coś rób w tym kierunku. Gdyby przez przypadek Rada Miejska uchwaliła ten pomysł z pozbawieniem środków finansowych w najprostszej postaci, to wydaje się, że każdy odpowiedzialny człowiek powinien złożyć rezygnację. :-)
    Swoją drogą ciekawe, jakie było stanowisko pana Ch., jakby nie było członka Rady Sportu.

    Odpowiedz
  8. kibic pisze:
    31 marca 2016 o 12:22

    to Orlik upadnie bo oni żyją głównie z opłat od rodziców bo to co dostają nasze A klasowe kluby to nie wystarcza nawet na waciki …

    Odpowiedz
  9. Jestem stąd pisze:
    31 marca 2016 o 14:53

    No ale przecież Piotrek Lankamer też jest w Radzie Sportu. Milcząco akceptował to, co Rada proponuje? Był przeciw? A może zdecydowanie za?

    Ponawiam pytanie – według Rady Sportu kto i w jakiej formie zrekompensuje straty klubów i OSiR?

    Odpowiedz
  10. ? pisze:
    8 kwietnia 2016 o 07:08

    wydAtki klubów to nie tylko opłaty za boisko . Akcesoria potrzebne do trenowania, wyjazdy na Zawody czy mecze ,organizacja różnych imprez sportowych to wszystko kosztuje niestety

    Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaBlachownia.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).
Najnowsze artykuły
  • Fatalny stan parku w centrum Blachowni
    Lokalne | 5 czerwca 2026 r.
  • W 2025 roku spadła liczba zgonów i…urodzeń
    Lokalne | 4 czerwca 2026 r.
  • Kinga Mulczyk finalistką wyborów miss nastolatek województwa śląskiego
    Lokalne | 3 czerwca 2026 r.
  • Nowe przepisy rowerowe – obowiązkowa jazda w kasku!
    Lokalne | 2 czerwca 2026 r.
  • Frekwencyjny sukces Dni Blachowni 2026
    Rozrywka | 1 czerwca 2026 r.
Gmina Blachownia – Informacje | Wiadomości | Wydarzenia
GminaBlachownia.pl to serwis informacyjny, w którym znajdą Państwo najświeższe informacje związane z gminą Blachownia.

Serwis ten jest prywatną inicjatywą i nie jest związany z Urzędem Gminy Blachownia.
  • Strona główna
  • Redakcja
  • Reklama
  • Wiadomości
  • Kultura i rozrywka
  • Ogłoszenia UM
  • Polityka prywatności
RSS
Wszelkie prawa zastrzeżone © GminaBlachownia.pl
TOP