Burmistrz Blachowni wydał zarządzenie w sprawie ustalenia maksymalnego wynagrodzenia kierowników jednostek organizacyjnych Gminy Blachownia.
Od 16 października 2024 roku kierownicy jednostek będą mogli maksymalnie zarabiać 14 000 zł miesięcznie, z czego 8000 zł to maksymalne wynagrodzenie zasadnicze, a 4000 zł to maksymalny dodatek. Dodatkowe 2000 zł to wynagrodzenie za staż pracy.
Oznacza to, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się znacznych podwyżek wynagrodzenia dla "najważniejszych osób w gminie".
Zarządzenie w tej sprawie znajduje się TUTAJ.
PAWEŁ GĄSIORSKI


No to grubo
Z jednej strony źle, z drugiej dobrze. Jeżeli ważne osoby w gminie będą więcej zarabiać może skupią się odpowiednio na swojej pracy, a nie na tym, żeby kombinować jak z przetargu wyciągnąć kasę na nową kostkę brukową albo inne tego typu rzeczy. Jeżeli będą mieć odpowiednią motywację (w tym przypadku w postaci pieniędzy), może naprawdę skupią się nad swoją robotą. Ja na to liczę.
do takich zarobków też trzeba mieć kompetencje a tego u nas brakuje
Zara Czarek nabierze swoich kolesi na stanowiska i Blachownia stanie się zagłębiem kompetentnych pracowników.
Pracownicy powinni , godziwie zarabiać, ale trzeba ocenic czy Gminę na to stać. Teraz podwyzki podatku 8%, mam nadzieję że radni to osoby które mysla i tak łatwo ich się nie omami. Mieszkańcy to śledzą i zaczynają się zastanawiać czy dobrze zrobili.
Dla mnie jasnym jest, że osoba na stanowisku kierowniczym musi zarabiać dużo. Jeśli oferta pracy będzie zbyt niska do obowiązków, to wynik tego będzie taki, że osoba kompetentna pójdzie do prywaciaza, a na to stanowisko przyjmą osobę sredniorozgarniętą. Chcemy fachowców, to trzeba im zapłacić odpowiednio.
szykuje się najazd fachowców lewicy🤣🤣🤣
Co, boli, że już nie “patriotycznego” przestępczego prawactwa?? Właśnie o to chodziło :)
Zły jesteś ostatnio- brokułowy. Coś poszło nie tak? “Przestępcza prawica”,Jo,Jo,Jo,Bla,Bla,Bla- a na razie to jeden z twoich odołów z PO ogląda niebo w kratki.
złodziej nawet jak zarobi milion to drugi milion i tak ukradnie
nawet nie umią załatwić prostej sprawy wybory nic nie dały burmistrz jaja sobie robi
Chcieliście zmian to je macie. Gmina zarządzana nieudolnie,podwyżka podatków,wyciąganie pieniędzy z naszych kieszeni,brak perspektyw na większe wpływy z innych źródeł itd itd.
A będzie basen i szereg innych atrakcji za które i tak my,mieszkańcy będziemy musieli zapłacić…..
Dobra zmiana!!!?????
głosowałam n a obecnego burmistrza , ale bardzo tego żałuję, Panie Burmistrzu zamiast szukać oszczędności przy takim zadłużeniu, pan rozdaje kasę na obie strony, jak tak dalej będzie Pan rządził , nie przejdzie Pan na drugą kadencję, mieszkańcy są coraz bardziej wściekli na Pana rządy.
Jaka to, druga kadencja?
wszyscy mowi głosuj na Czarusia on duzo zrobi dla gminy a teraz widze ze zadłuza znowu gmine .ale oczyw iscie kto sie cieszy redaktor naczelny portalu gminablachownia.pl ze rzadzy przejoł wspaniały burmistrz