Dziś po godz. 10:00 jedna z kandydatek na Burmistrza Blachownia, za pośrednictwem swojego konta na facebooku, naruszyła ciszę wyborczą. Sprawa trafiła na Komisariat Policji w Blachowni oraz do Komisarza Wyborczego w Częstochowie.
Po dwóch godzinach od zawiadomienia Policji w Blachowni, dziwnym trafem kandydatka ta wyedytowała datę dodania postu o swoich sukcesach w mijającej kadencji, ale ślad oczywiście pozostał w historii edycji. Sprawa z pewnością będzie miała ciąg dalszy.
Za złamanie ciszy wyborczej grozi grzywna do 5000 zł.
Był to jeden z dwóch przypadków złamania ciszy wyborczej w Blachowni (stan do godz. 19:00).
PAWEŁ GĄSIORSKI


Oh, nie. I co teraz? Mam nadzieję, że cała gmina nie pójdzie siedzieć. A ten drugi przypadek? Ktoś coś wie?
Ta kobieta nie ma za grosz wstydu -.- .. pokazuje ze w d*pie ma przepisy .. wstyd !!
Powinna byc nie tylko kara pienięzna ale również dyskwalfikacja
No jedynie dwie?! Ja od rana udostępnionych wiadomości na temat mam od trzech kandydatów i to po kilka razy!!!!
Wszystkie komitety potrafiły uszanować cisze wyborczą tylko jeden nie , kojarzy mi się to z Carycą Katarzyną, nie wykonywanie postanowień sądów, wyroki co tam, ja mam władze ja tu rządzę. Kara powinna być dotkliwa.
Prosze o posprzatanie plakatow wyborczych po wyborach !
Konfident Gąska :-)
Najgorsza jest hipokryzja S.S . Podaje innych do sądów, siebie mianuje za osobę prawdomówną, a proszę- dość, że złamała podstawy prawa wyborczego, to jeszcze oszukuje, manipulując datą
Gruba tak ma!!
Spójrz na siebie. Co to ma znaczyć Gruba? Co to za znaczenie czy ktoś jest gruby czy chudy. Myślę, że Twój mózg służy jako grzechotka.
Pozdrawiam.
Taaa
Napisala tłusta
Nie bylo nic łamane, a jedynie donos. Jak nie wiecie czym jest agitacja wyborcza to żałosne.
Ukazał się w sobotę materiał wyborczy, czy nie ukazał?
Jeśli się ukazał, to stało się to za sprawą przeciętnego Kowalskiego, czy kandydata w wyborach?
Tylko p. Gąsiorski widział treść i godzinę publikacji?
Tak myślisz?
Poza tym na pewno nie ty jesteś od oceniania, czy prawo naruszono, czy nie.
Poćwicz też, czym jest donos.
A podsumowanie kadencji wyborczej w jej wykonaniu na jej profilu to nie jest łamaniem ciszy wyborczej ?! I nakłanianie co to nie “ona osiągnęła” ?! Śmiech na sali dziwne ze odrazu zginął wpis na jej profilu ciekawe niby czemu?! Jeśli by nic na sumieniu nie miała to by wpis dalej był ;) czyżby SS się czegos boi ?! Dowiemy się po krótkiej przerwie ?
Gdybyś znal podstawy prawa lub chociaż rozumowal odpowiednio to wiedzial byś ze to nie byla agitacja.
Ten artykuł jest złamaniem ciszy wyborczej
Do Pani Burmistrz Sylwi nie trzeba bylo się zapisywać jak na audiencję do Papieża, natomiast do P. Ujmy już tak. Nawet pracowników miała w czterech literach a co dopiero mieszkańców. Wszystkie zadłużone mieszkania były sprzedawane. Można było dać je innym. Potrzebującym. Kolejka jaka była a jaka jest teraz. A z resztą czemu P. Ujma nie startuje w Częstochowie na Prezydenta – z góry przegrana. Co Pan Boernat wie o Blachowni. Popis dany przed wyborami itd. itd. Przykładów można mnożyć Zaczęła P. Szymańska to niech skończy. Każde takie stanowisko powinno być rozliczane.
Ja widziałam i mam zrzut z ekranu na poświadczenie .I nie było to udostępnienie tylko sama posta wymalowała podczas ciszy wyborczej.