Policjantem jest się nie tylko w godzinach służby, ale również poza nimi. Dowiódł tego policjant z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, który po skończonej służbie, w drodze do domu zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany 54-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet 2 lat więzienia.
31 stycznia około godziny 23 na drodze krajowej nr 46 wracający do domu po skończonej służbie policjant lublinieckiej patrolówki zauważył jadącego przed sobą kierującego, którego styl jazdy wskazywał, że prowadzi on swój pojazd pod wpływem alkoholu. Kiedy kierowca citroëna na rondzie w Wyrazowie zatrzymał się po uderzeniu w znak drogowy, policjant podbiegł do jego samochodu i natychmiast wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Stróż prawa poczuł wyraźny zapach z ust siedzącego za kierownicą mężczyzny. Interweniujący mundurowy wezwał również na miejsce patrol z Komisariatu Policji w Blachowni. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 54-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego usiadł za kierownicą, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca noc spędził w policyjnym areszcie, a za popełnione przestępstwo wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu kara 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.
To kolejny przykład, gdzie czujność policjanta po służbie przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu pijanego kierowcy, który swoim nieodpowiednim zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze. /KPP w Lublińcu/


Chwała za to p. Policjantowi. Szkoda że nie mieszka w Blachowni. Koło DPS na chodniku leży słup oświetleniowy od dłuższego czasu, świeże oko by pewnie dojrzało.
Ależ ten słup teraz wręcz poprawia bezpieczeństwo – można go traktować jako płotek zabezpieczający chodnik, by jakiś pieszy nie wszedł niechcący na jezdnię ;-) ;-)
Ten słup jest zgłoszony tylko Tauron czeka aż będzie nowy takiej samej klasy i wtedy ten zniknie a zostanie zamontowany nowy.
Ocieplają nam bloki b…. l na kółkach żadnego nadzoru nie ma
No świeży temat jest sensacja.
Skąd to skopiowane.
Ależ ta polska milicja skuteczna! Najskuteczniejsza w łapaniu ludzi za brak szmaty na pysku. W ostatnich 2 latach pokazali na co ich stać. Podobnie jak i zdalna służba zdrowia i zdalne szkolnictwo. Teraz jak ten cyrk się kończy i nadchodzi czas że trzeba będzie pracować to cała budżetówka o podwyżki woła. No bo jakże to! Lekarz ma leczyć? Nauczyciel uczyć w szkole???
Limo zostało!!