Polska Agencja Prasowa ogłosiła wyniki rankingu "Gmina Dobra do Życia", który został opracowany przez prof. dr. hab. Przemysława Śleszyńskiego z Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk.
W rankingu uwzględniono wszystkie 2477 gmin w Polsce, spośród których wyłoniono laureatów na podstawie 63 wskaźników. Zbadano m.in. dostępność zieleni, walory estetyczne krajobrazu oraz zanieczyszczenie środowiska. Autorzy raportu przyjrzeli się też budżetom gmin, w tym wydatkom inwestycyjnym oraz jakości dróg, sieci wodociągów i kanalizacji.
Najlepszą gminą województwa śląskiego została gmina Boronów.
W powiecie częstochowskim najlepszą "Gminą Dobrą do Życia" jest gmina Kamienica Polska. Gmina Blachownia na 16. gmina zajęła 12. miejsce, co dało gminie 137. na 167. gmin w województwie śląskim.
powiat częstochowski:
1. Kamienica Polska 55,11 pkt.
2. Olsztyn 55,07
3. Mykanów 53,94
4. Rędziny 53,00
5. Konopiska 52,78
6. Janów 52,66
7. Kłomnice 52,53
8. Poczesna 52,49
9. Starcza 52,48
10. Mstów 52,07
11. Kruszyna 51,28
12. Blachownia 51,08
13. Dąbrowa Zielona 49,82
14. Koniecpol 48,84
15. Przyrów 48,61
16. Lelów 48,47
PAWEŁ GĄSIORSKI


co to za piękną ulica tak bardzo równa niczym autostradę wizytówka gminy i pani burmistrz
To jedna z wielu takich ulic wizytówek w Blachowni.Pani burmistrz startuje na następną kadencję więc może zacznie naprawiać po to żeby skończyć. Zaczęli od położenie nakładki na górniczej i też dopiero teraz a przez 8 lat zero zainteresowania
Blachownia zielony wierzchołek Śląskiego. jadę dzisiaj do pracy ul .piastów i naliczyłem ok 30 kominów kopcących jak przedwojenne lokomotywy. od 1 stycznia jest zakaz palenia w kopciuchach. jest to ulica p. burmistrz. redaktorze to jest temat do podjęcia . trujące kopciuchy. i co na to p. burmistrz?
Dopiero teraz, żeby ciemnogród był wdzięczny, żeby ciemnogród nie zapomniał. I nie zapomni i zagłosuje na nią. Ludzie! Otwórzcie oczy! Przegnajmy tych wszystkich darmozjadów! Niech nie zostanie ANI JEDEN stary darmozjad!!! Czy ten stary jak świat “myk” ciągle na Was działa?
Łojki bloki mają takie same dziury
nie dajcie się robić w konia. takie ulice są w każdej miejscowości również w Częstochowie. ze nie umie rządzić to już inna inszość.
az sie boje zapytac jak wygladaja inne gminy i ile przekretów tam sie odbywa
aż miło się przejść taką uliczką niesamowite slalom skoki ale tu dbają o sport
Fajna uliczka ciekawe pod jaki związek wędkarski należy wychodzisz za furtkę rozkładasz wędkę i łowisz . a jednak każda rodzina karpia jadła