Gmina Blachownia świadczy usługi cateringowe dla uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie gminy Blachownia. W 2023 roku na posiłki dla Ukraińców wydaliśmy 253 448 zł, a w tym roku będzie to kwota 115 421,76 zł. Łącznie od 2023 roku wydaliśmy na ten cel 368 869,76 zł.
W ubiegłym roku usługi świadczyła firma Bajka Anna Golba z Blachowni, a w 2024 roku posiłki obsługuje firma Kmicic Barbara Kożuch z Blachowni.
Na oba zlecenia były podpisane stosowne porozumienia.
Rodziny z Ukrainy na terenie gminy Blachownia mieszkają w mieszkaniach znajdujących się w OSiRze w Blachowni.
PAWEŁ GĄSIORSKI



Owszem zgoda pomagać trzeba tylko czy jest to w chwili obecnej adekwatne do sytuacji przebywania na terenie Blachowni.Mysle że to nie tylko katering ale yakxe zapewnienie mieszkania.Osoby zajmieszkujace na OSiR mieszkają chyba za darmo.Mysle że powinna być weryfikacja po tak długim czasie osoby te powinny szukać pracy i zarobić na swoje utrzymanie.Interrduje mnie również czy osoby wynajmujące mieszkanie u prywatnych osób a jest ich sporo na naszym terenie czy tez dostają jakieś dodatki takie jak na opał dodatek do czynszów itp.
czyli mają żarcie i nocleg za darmo i nie chcą pracować . do tego dostają zasiłki
pogonić banderowców do Ukry
polaczki a w szczególności emeryci, wyborcy tamtych i tych, czytajcie ze zrozumieniem. ręce same składają się do oklasków.
Lewy a ty to “polaczek “czy nie.Ty czytaj że zrozumieniem także komentarze.Ty obrażasz nas Polaków może i samego siebie. To nie wypada obrażać kogokolwiek ale pewne weryfikacje powinny być.Wystarczy zaobserwować i zobaczysz jakie kosze wywożą z marketów a i jeszcze dostają wszystko darmowe.U nas też jest bardzo dużo osób i dzieci potrzebujących..
Lewy od emerytów to wara. Sam kiedyś nim będziesz. Właśnie Ukraińcom w naszym kraju żyje się lepiej niż emerytom którzy nie mogą związać końca z końcem i żyją w ubostwie.Darmochy nie dostają .ZYCZE ci obyś nigdy biedy nie doznał.
do prostego mieszkańca i prostego bu powiem prostym językiem. żeby zrozumieć aluzje ironię sarkazm a nawet przenośnię to trzeba mieć w czerepie rubasznym co najmniej dwa razy tyle komórek co ma pantofelek. ale pocieszę was, oczywiście słownie, że nie jesteście odosobnieni na tym forum. czytajcie to co piszę że zrozumieniem. ale zapewne za dużo oczekuję
ale na kogo glosuja? maja co chca! nie zal mi nikogo kto od 89 roku glosuje na zlodziei i mordercow.
Trzeba zwrócić uwagę że to sami mlodzi ludzie, jeżdżący porządnymi brykami. Rozumie kobiety , dzieci, osoby starsze, takich nie ma. Trzeba pomoc ale wszystko w granicach rozsądku, który mam wrażenie gdzieś się zatracił. w Blachowni jest wiele osób potrzebujących, którzy nawet nie proszą o pomoc bo się wstydzą, to tam Trzeba ulokować uczucia.
Ech, Gdyby głupota umiała latać…
Sprawiedliwy pełna zgoda.Wystarczy jechać do Częstochowy przejść się wieczorem alejami .Sami mlodzi panowie chodzą grupami to samo dotyczy restauracji. Nie tylko w Blachowni tak jest.
A kiedy ruszy budowa brodzika na stronie 1 stawu ?
Pinokio z Hugoliną obiecał podczas kampani i w temacie cisza ?
jedźcie trochę dalej to dopiero zobaczycie Polacy w mniejszości zwiedzają a tak sami Ukraińcy i to młodzi a zachowanie kultury mają w czterech literach
darmozjady!!!
Ja proponuję darmowe obiady dla emerytów o niskich dochodach.
PROPONUJĘ RÓWNIEŻ OPIEKĘ CHRYCH OSÓB W DOMU ZATRUDNIONYCH PRZEZ MOPS ORAZ POMOC PRZY CHORYCH W DOMU OPIEKI ..ZA DARMO NIC BYM NIE DA LA.