Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach przedstawiła wielkość zadłużenia jednostek samorządu terytorialnego województwa śląskiego za 2023 rok.
Najbardziej zadłużoną gminą w powiecie częstochowskim jest gmina Mykanów, której zadłużenie wynosi 30, 011 mln zł.
Jak na tym tle wypadała gmina Blachownia? Zadłużenie od trzeciego kwartału wzrosło o blisko 3 mln zł. A biorąc pod uwagę, że w dokumentacji przesłanej do RIO, skarbnik nie zbilansowała dodatkowego deficytu w kwocie 7 693 222,09 zł, rzeczywiste zadłużenie jest wyższe, co nie zmienia faktu, że Blachownia wciąż jest na trzecim miejscu w powiecie pod tym względem.
ranking zadłużenia gmin powiatu za 2023 rok:
1. MYKANÓW - 30,011 mln zł
2. KŁOMNICE - 18,257 mln zł
3. BLACHOWNIA - 18,213 mln zł
4. KONIECPOL - 14,876 mln zł
5. KONOPISKA - 11,111 mln zł
6. KAMIENICA POLSKA - 10,035 mln zł
7. POCZESNA - 9,901 mln zł
8. LELÓW - 9,441 mln zł
9. JANÓW - 9,119 mln zł
10. KRUSZYNA - 8,947 mln zł
11. RĘDZINY - 8,488 mln zł
12. OLSZTYN - 4,755 mln zł
13. MSTÓW - 4,251 mln zł
14. PRZYRÓW - 2,903 mln zł
15. DĄBROWA ZIELONA - 2,710 mln zł
16. STARCZA - 2,030 mln zł
PAWEŁ GĄSIORSKI


przecież podobno było tak dobrze
no to co? komisja śledcza?
i po basenie i wszystkich obietnicach , ale to było pewne że tak będzie a może Redaktor napisze co tam u burmistrza słychać
Idź się w Dunajcu wykąpać, bo fasolą od ciebie jedzie ;)
Idź do burmistrza I zapytaj sam co u niego słychać.Jest osobą przystępna, rozmawia z każdym i ma wiele węży pełzających po poprzednicce żeby naprawić.A wychodzą coraz nowsze.
To zadłużenie, nie ma już chyba większego znaczenia. A poza tym, kto wie, jak realnie, jest zadłużona Polska??
stowarzyszenie co posadziło te drzewa jest bogate bo mają firmę co je podlewają wieczorami i zadłużenie rośnie
To nie wielkość długu jest problemem.
Bo około 22% przychodów to pestka.
Przypominam, że zadłużenie rozłożone jest na wiele lat.
Problemem może być uchwała budżetowa zakładająca tak duży wzrost dochodów rok do roku.
Jeśli faktyczne uda się uzyskać owe 84 miliony, to – jak dla mnie – zero problemów z długiem. Spokojnie można nawet go zwiększyć.
O ile oczywiście te dodatkowe kredyty pójdą na inwestycje generujące realny i stały dochód dla gminy, a nie na pierdoły.
https://youtu.be/ZOeckgUmrio?si=ObG2HUAplD7uodyF