Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie ogłosił przetarg na modernizację drogi powiatowej nr 1078 S na odc. od DW 492 do m. Cisie o długości 1700 metrów.
Zakres prac obejmuje:
- Rozebranie nawierzchni bitumicznej frezarką - średnia grubość 10cm odwóz na plac składowy na odległość do 5 km. Destrukt własność PZD (100 % pozyskanego destruktu przeznaczone do utwardzenia poboczy)– 8500,00m2;
- Mechaniczne wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne na głębokość 25 cm z odwozem urobku na odległość do 5 km (wraz z utylizacją) – 9860,00m2;
- Stabilizację istniejącego podłoża spoiwem hydraulicznym przy użyciu zespołu do stabilizacji Rm=2,5 Mpa grubość warstwy 20 cm po zagęszczeniu ( możliwe doziarnienie pospółka średnia gr. warstwy 10 cm ) celem doprowadzenia do nośności E2 ≥ 120 Mpa – 9860,00m2;
- Podbudowę z kruszywa łamanego 31,5/63 - warstwa dolna gr. 20 cm po zagęszczeniu – 9690,00m2;
- Mechaniczne czyszczenie nawierzchni drogowej ulepszonej - 18870,00m2;
- Skropienie nawierzchni drogowej ulepszonej emulsją asfaltową – 18870,00m2;
- Podbudowę z kruszywa łamanego 0/31,5 - warstwa górna gr.5 cm cm po zagęszczeniu - 4650,00m2;
- Podbudowę z mieszanki mineralno - bitumicznej grysowej AC 16 P 35/50 KR 3-4; grubość po zagęszczeniu 9 cm - 9520,00m2;
- Nawierzchnię z mieszanek mineralno - bitumicznych grysowych /warstwa ścieralna/ AC 11 S 50/70 KR 3-4; grubość po zagęszczeniu 4 cm - 9350,00m2;
- Mechaniczne ścięcie zawyżonego pobocza grubości 5 cm z odwozem urobku na odległość do 2 km (wraz z utylizacją) - obustronnie po 0,8 m – 3400,00m2;
- Utwardzenie poboczy i zjazdów destruktem asfaltowym - warstwa dolna; grubość 8 cm po zagęszczeniu (obustronnie po 1,0 m) – 3600,00m2;
- Utwardzenie poboczy i zjazdów destruktem asfaltowym - warstwa górna; grubość 4 cm po zagęszczeniu (obustronnie po 1,0 m) – 3600,00m2.
Oferty można składać do 25 lipca.
PAWEŁ GĄSIORSKI


Nadal utrzymuję, że remont tej drogi powinien się wiązać z budową ścieżki rowerowej przy okazji.
Zwłaszcza, że planuje się i tak “jakimś cudem” obustronnie aż po 1 metrze utwardzić.
ścieżka rowerowa ścieżka do biegania a po co. czy widział ktoś jakiegokolwiek urzędnika interesującego sie a tymbardziej uprawiającego sport nawet rekreacyjny .a dupcie rosną
Czemu cichosza o dużym kredycie który chce wziąć burmistrz
sciezka rowerowa oraz sciezka do biegania w tym miejscu sa bez sensu. W samym lesie jest ogromna liczba sciezek i nie rozumiem dlaczego ludzie z nich nie korzystaja (nie liczac oczywiscie osob na rowerach kolarzowych)
ścieżka rowerowa i biegowa w każdym miejscu jest bez sensu dla tych co to interesują się tylko sztafetą 4×100 w myśl zasady,,silni to my nie jesteśmy ale setę do dziuba to zawsze podniesiemy “
ładnie nas urzadzili idą na rekord KREDYT 7mln 700 nie wiadomo na co Osinski zapisze się w historii jako grabarz Blachowni
A kiedy wyremontują ul. Kościuszki? Kiedy odwołamy burmistrza?