W niedzielę, 28 września na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Blachowni odbędzie się "ToTutaj Gramy" - turniej piłki nożnej o Puchar Radnego Jakuba Próby.
Zawody zostaną przeprowadzone na zasadach piłki nożnej socca. O co chodzi? Wyjaśnia organizator. - Kluczowe różnice to: gra na mniejszym boisku, krótszy czas gry (zwykle 2x20 minut), wprowadzenie piłki zza głowy z linii bocznej, brak spalonych, rzuty od bramki wykonywane nogą. Na naszym turnieju będziemy grać przez 12 minut, każdy z każdym. Spodziewam się udziału pięciu drużyn - powiedział w rozmowie z nami, Jakub Próba.
Zawody obarczone są wpisowym w wysokości 200 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie Maksia, bowiem turniej ma charakter charytatywny.
Oprócz boiska, nagród i sędziego, organizator zapewnia również profesjonalnego fotografa, który będzie robić zdjęcia wszystkim drużynom.
Jest to pierwsza taka inicjatywa od lat.
Początek od godz. 10:00.
Szczegóły na plakacie.
PAWEŁ GĄSIORSKI


Jak widać – można. Wystarczy chcieć, brawo panie radny za kolejną ciekawą inicjatywę.
pan Prób nie pprzyjmuje krytyki i są usuwane komentarze. słabe to trochę.