Znamy kolejnych sołtysów w naszej gminie. Po wyborach w Cisiu i Starej Gorzelni, przyszedł czas na Nową Gorzelnię, Konradów i Wyrazów. W Nowej Gorzelni nie było chętnych na tę funkcję, dlatego ponownie wybrano mieszkankę gminy Wręczyca Wielka - Ilonę Grzelińską. W Konradowie zmienił się sołtys. Została nim w końcu mieszkanka wsi - Katarzyna Musiałczyk.
W Łojkach ponownie sołtysem została Magdalena Maciążka.
Przed nami wybory w Wyrazowie, które odbędą się jutro o godz. 17:00 w altanie w Wyrazowie.
PAWEŁ GĄSIORSKI


Dobre buhahaha
Kogo? Wszystkich.
Być ponadto i szukać obszarów wspólnych. Że trudne? Pewnie. Niekiedy niewykonalne.
Generalnie uważam, że sołtys to przeżytek. W dobie internetu, swobodnego (teoretycznie) obiegu informacji, możliwości bezstresowych opłat “zdalnie”, nie ma nic do roboty właściwie. Co nie zmienia faktu, że społeczność danego obszaru powinna mieć jakąś reprezentację. I w zupełności tę reprezentację może stanowić Rada Sołecka, która obecnie jest tylko kwiatkiem do kożucha.
Tylko jak to zmienić? I nie o prawo, statuty tutaj chodzi, ale podejście społeczności.
Z góry też zaznaczam, że działalność dla społeczności to jedno, a jakiś “uczciwy” ekwiwalent pieniężny za poświęcenie własnego czasu i zdrowia to drugie.
Za darmo umarło. I uświadomcie to sobie, bo najwyższa pora.
Ale większości z was nie podoba się, że radny ma jakąś dietę, sołtys ma. Najlepiej żeby działając dla was dopłacali “do interesu” .