Gmina Blachownia – Informacje | Wiadomości | Wydarzenia
GminaBlachownia.pl
  • Wiadomości
    • Lokalne
    • Regionalne
  • Kultura i rozrywka
    • Biblioteka
    • Miejski Dom Kultury
    • Muzyka
    • rozrywka
  • Sport i rekreacja
    • Piłka nożna
    • Tenis Stołowy
    • Siatkówka
    • Biegi
    • Rekreacja
    • Badminton
    • Taniec
    • Żeglarstwo
  • Sołectwa
    • Cisie
    • Konradów
    • Łojki
    • Nowa Gorzelnia
    • Stara Gorzelnia
    • Wyrazów
  • Wydarzenia
  • Galerie
  • Oceń radnych
Gmina Blachownia
  • Strona główna
  • Wiadomości
    • Lokalne
    • Regionalne
  • Kultura i rozrywka
    • Biblioteka
    • Miejski Dom Kultury
    • Muzyka
    • Rozrywka
  • Sołectwa
    • Cisie
    • Konradów
    • Łojki
    • Nowa Gorzelnia
    • Stara Gorzelnia
    • Wyrazów
  • Sport i rekreacja
    • Piłka nożna
    • Tenis Stołowy
    • Siatkówka
    • Biegi
    • Rekreacja
    • Badminton
    • Sporty walki
    • Taniec
    • Żeglarstwo
  • Wydarzenia
  • Ogłoszenia UM
  • Galerie
  • Oceń radnych
  • Polityka prywatności
  • Gmina Blachownia
  • Wiadomości
  • Lokalne
Burmistrz zawiesił zajęcia z nordic walkingu. Miesięcznie kosztowały nas ok. 1200 zł!
Dodane przez r - 5 czerwca 2024 r.
Liczba komentarzy: 37 - dodaj komentarz »
Burmistrz zawiesił zajęcia z nordic walkingu. Miesięcznie kosztowały nas ok. 1200 zł!
fot. Jest lepiej

Jedna z nielicznych interpelacji została właśnie złożona przez radną Barbarę Bagmat. Interpelacja dotyczy zawieszonych przez Burmistrza Cezarego Osińskiego zajęć nordic walking. Średnio w zajęciach uczestniczyło kilka osób, a za to gmina płaciła prywatnej firmie - stowarzyszeniu z Częstochowy ok. 1200 zł miesięcznie.

Pisałem już kiedyś, że tego rodzaju zajęcia powinien w ramach zakresu swoich obowiązków organizować OSiR. Jeżeli gmina miałaby płacić miesięcznie 1200 zł za trening raz w tygodniu, to znajdziemy chętnych w każdej dyscyplinie sportu, którzy w Blachowni zorganizują zajęcia dla kilku osób w tym budżecie.

Jeżeli firma organizująca te zajęcia nadal chce je prowadzić, niech to robi w ramach popularyzacji dyscypliny, a nie za nasze pieniądze. Koniec z takim szastaniem środkami publicznymi.

PAWEŁ GĄSIORSKI



Kategorie:
Rekreacja
Lokalne
Sport i rekreacja
Wiadomości
Poprzedni artykuł Kartki pocztowe, datownik oraz znaczki pocztowe z okazji Dni Blachowni 2024 Kartki pocztowe, datownik oraz znaczki pocztowe z okazji Dni Blachowni 2024
Następny artykuł Strażacy organizują piknik na Saharze. Murawa będzie jeszcze bardziej przypominać “pole”… Strażacy organizują piknik na Saharze. Murawa będzie jeszcze bardziej przypominać “pole”…

37 odpowiedzi do “Burmistrz zawiesił zajęcia z nordic walkingu. Miesięcznie kosztowały nas ok. 1200 zł!”

  1. Wyborca pisze:
    5 czerwca 2024 o 08:54

    tak się zachowują typowe świnie odcięte od koryta

    18
    6
    Odpowiedz
  2. Kultura masowa pisze:
    5 czerwca 2024 o 09:41

    I to jesteś cały ty-Anonim.” Świnie”,”Koryto”. A można by tak, bez chamstwa? Przecież i tak odpowiedziałeś merytorycznie.

    7
    Odpowiedz
  3. Inka pisze:
    5 czerwca 2024 o 10:07

    Zaraz kolejni od Sylwki będą pisać o ratowanie firm odstawionych od koryta. Kwi Kwi Kwi słychać wycie, znakomicie!! buhahahaha

    19
    6
    Odpowiedz
    • Lewy pisze:
      5 czerwca 2024 o 11:09

      no i co dalej. wladzo jakieś pomysły?

      6
      10
      Odpowiedz
      • Blachowianin pisze:
        6 czerwca 2024 o 19:12

        Bedą przyjęcia w gminie-leć szybko to się załapiesz !!! Przyjęcia okolicznościowe/

        Odpowiedz
  4. Prokura pisze:
    5 czerwca 2024 o 11:09

    Zajęcia fajne ale koszt niewspółmierny do ilości osób uczestniczących. Poza tym może pochylmy się nad instruktorami którzy są naszymi mieszkańcami, a wiem że jest ich kilku w Blachowni. Co tu szukać daleko moza p. radna Contuci, ale najważniejsze trzeba rozmawiać, a nie na łatwiznę.

    18
    3
    Odpowiedz
    • Nordikowiec pisze:
      5 czerwca 2024 o 11:34

      Radna Contucci jak najbardziej ale mamy też w mieście mistrzynię Europy, dyplomowaną instruktorkę i perfekcjonistkę w technice nordicu, Agnieszkę Pinis. Bywało, że prowadziła te zajęcia i wtedy zawsze frekwencja była większa. Nikt lepiej tego nie poprowadzi, tylko Agnieszka. To będzie najlepsze rozwiązanie.

      14
      2
      Odpowiedz
      • Sportowiec pisze:
        5 czerwca 2024 o 14:34

        Rozumie że Aga zrobi to za darmo !! Super !!!

        9
        2
        Odpowiedz
        • Inka pisze:
          5 czerwca 2024 o 19:12

          Aga ma dużo siana na pewno będzie robić to za darmo. mąż jej sfinansuje napoje i kiełbaski. w końcu już się nie musi wstydzić😉

          10
          Odpowiedz
      • Nordikowiec pisze:
        5 czerwca 2024 o 16:39

        Nie napisałem, że za darmo. Bez pośrednika.

        4
        2
        Odpowiedz
    • Mistrz Nordic Walking pisze:
      5 czerwca 2024 o 14:36

      Można tez “mikolajową” zatrudnić. Za darmochę. Będzie miała swoje “Nordic Walking z Mikolajem” co tygodnia.

      7
      2
      Odpowiedz
      • Ziutek pisze:
        5 czerwca 2024 o 17:31

        Taa, albo radna Bagmat niech się udzieli zamiast siedzieć i kopiować Brika.

        8
        5
        Odpowiedz
  5. Kkk pisze:
    5 czerwca 2024 o 11:13

    i to dyskusyjne czy to sport?na który burmistrz miał ..resztę dopowiedzcie se sami

    3
    3
    Odpowiedz
    • Plastuś pisze:
      5 czerwca 2024 o 11:55

      Pan Burmistrz już pokazuje jaki będzie. Chyba zacznę żałować że głosowaliśmy na niego 🤮
      Jedyna rozrywka w Blachowni i zabrał

      18
      28
      Odpowiedz
  6. 123 pisze:
    5 czerwca 2024 o 12:08

    Bezczynność i brak kaski co miesiąc doskwiera, prawda., państwo niektórzy byli radni?
    Trzeba się zniżać aż do pisania u znienawidzonego Gąsiorskiego.

    A może Mareczka K, namówicie, żeby umożliwił wam dyskutowanie pod swoimi, pełnymi prawdy i kultury “wiadomościami”?

    Zasadna decyzja władz. Niby to tylko 1200 zł, ale wydane bezsensownie. Tu 1000, tam 2 czy 3 i zbiera się większa kwota “do wyrzucenia w błoto”.

    27
    5
    Odpowiedz
    • Mądry pisze:
      5 czerwca 2024 o 14:32

      Jeśli uważasz że bezsensownie to jesteś głupi

      6
      18
      Odpowiedz
      • Sąsiad pisze:
        6 czerwca 2024 o 03:48

        To ja wiecznie też jestem głupi, bo z tego co wiem to jak ktoś chce uprawiać sport z trenerem to sam płaci za niego , a dlaczego ja mam fundować . Przecież to są nasze pieniądze!

        13
        3
        Odpowiedz
    • Inka pisze:
      5 czerwca 2024 o 19:17

      Aga ma dużo siana na pewno będzie robić to za darmo. mąż jej sfinansuje napoje i kiełbaski. w końcu już się nie musi wstydzić😉

      5
      1
      Odpowiedz
  7. Katarzyna pisze:
    5 czerwca 2024 o 13:34

    Szkoda że Pan Cezary nie ma swojego rozumu .

    11
    19
    Odpowiedz
  8. Paolo Villaggio pisze:
    5 czerwca 2024 o 14:18

    Fantozzi? Jak najbardziej. Potem można będzie kolejną komedie nakręcić. Na przykład “Fantozzi w Ostrowach “.

    6
    3
    Odpowiedz
  9. Mieszkaniec pisze:
    5 czerwca 2024 o 14:31

    Zajęcia NW opłacało stowarzyszenie w ramach środków pozyskanych z konkursu, KAŻDY mógł w nich uczestniczyć jeśli tylko miał ochotę ruszyć cztery litery, inne stowarzyszenia biorą kase na wycieczki dla ścisłego grona adoracyjnego i wszystko ok Te zajęcia nie tylko służyły zdrowiu, ale także promocji gminy, ale ani Czaruś który tak naprawdę nigdy nie liznął żadnego sportu ani Gągała , który wszystko co za Szymańskiej krytykował nigdy tego nie pojmą, bo mają małe móżdżki. Czekam na inicjatywy i pomysły Czarka bo póki co ani A, ani B tylko się podpisuję pod zadaniami poprzedniej władzy i odcina kupony.

    16
    17
    Odpowiedz
    • Test pisze:
      6 czerwca 2024 o 07:22

      Dobrze, że Twoja Szymańska jak po niej widać liznęła sportu.

      9
      3
      Odpowiedz
  10. Suzuki pisze:
    5 czerwca 2024 o 15:03

    świetny ruch, w końcu w XXI wieku można umówić się w dowolny sposób i uprawiać sport ,a oszczędzone pieniądze można wykorzystać, boiska na plaży świetne aczkolwiek wymagają ogrodzenia lapaczania piłek i stałego dostępu do sprzętu na “poziomie”, do tego stworzonego , a nie starym, nieprzystosowanym sprzętem z hali.

    13
    Odpowiedz
  11. slw szmnsk krw pisze:
    5 czerwca 2024 o 15:45

    a ty srasz w majtki xD

    3
    6
    Odpowiedz
  12. 123 pisze:
    5 czerwca 2024 o 16:02

    Szanowni sympatycy “kijków”! Czynni i ci tylko klepiący w klawisze.
    Stwórzcie sobie normalny klub, stowarzyszenie, jak zwał, tak zwał.
    Oskładkujcie się, zatrudnijcie instruktora na stałe lub okazjonalnie. Gdy będzie możliwość, wystąpcie o jakieś dofinansowanie, proporcjonalne do innych w gminie. Wychodzi mi jakieś 2 – 4 tysiące na rok.
    I działajcie, trenujcie, czy to dla zabicia czasu, czy dla zdrowia, a może wszystkiego łącznie.
    To jest naprawdę proste.
    Ale jeszcze prostsze jest narzekanie – “nie dali”, “zabrali”. Za “czyjeś” było ok, za swoje już się nie opłaci, prawda?

    Suchych i ładnych ścieżek życzę.

    28
    4
    Odpowiedz
    • Pinokkio pisze:
      5 czerwca 2024 o 16:18

      Dzięki Anettka, piękne słowa! A blond ci pasuje jak krowie siodło.

      4
      10
      Odpowiedz
      • Bambik pisze:
        6 czerwca 2024 o 12:00

        Pinokio a skąd wiesz ze ta Anettka. Nos ci chyba urósł juz do pięt.CIEKAWE CO TY TAM MASZ NA KONCU.PRXYPISZCZA ZEVSAME WYMIOCINY TAK WYNIKA Z TWOICH KOMENTARXY

        4
        3
        Odpowiedz
        • Pinokkio pisze:
          6 czerwca 2024 o 12:26

          Czuje to-nieuku. A ja zawsze czuję.

          1
          4
          Odpowiedz
  13. Jagódka pisze:
    5 czerwca 2024 o 18:47

    Blachownia to jednak stan umysłu. Mieszkałam kilka lat w gminie Brenna i tam ludzie są zupełnie inni. Aktywni i towarzyscy. Urząd organizował wycieczki z przewodnikiem, zajęcia Nordic Walking, spotkania z książką, śniadania w plenerze. Dużo ludzi starszych mogło spotkać się i aktywnie, kulturalnie spędzić czas. A tu w Blachowni tylko siedzenie na ławce przed blokiem i obgadywanie sąsiadów. Cieszę się że niedługo się wyprowadzam i życzę mieszkańcom Blachowni więcej otwartości na innych, szacunku aktywniejszego zycia.

    18
    2
    Odpowiedz
  14. MIESZKANIEC pisze:
    5 czerwca 2024 o 21:29

    No brawo Wkoncu zaczyna się robić porządek.1200 zł dla instruktora 5 osób zenada.Prokura czyli kandydatką na burmistrza jak ktoś pisze Mikołajkowej chce wypromować swoich kandydatów czyli obecnych radnych żeby tym się zajęły. Tylko dlaczego tego nie poruszyła jak była radna tak jak wiele spraw.Nawet podpinanie się czyjeś interpelacjękomentuje ze takie pisała.Mogla by sobie odpuścić. Szymańskiej już nie ma .PRZEGRYWAC TRZEBA POTRAFIĆ I POGODZIC SIE Z PORAŻKĄ

    10
    3
    Odpowiedz
  15. .Lala pisze:
    5 czerwca 2024 o 22:01

    To co przżyłam w Blachowni przez 10 lat to tylko żal serce ściska. Mam cichą nadzieję,że skończą się klany,chamstwo uporzenia innych. A niby tacy święci byli!!!!

    9
    2
    Odpowiedz
    • Miś pisze:
      5 czerwca 2024 o 23:20

      To się lala teraz przekonasz co się będzie działo, marionetka na fotelu hulaj dusza piekła nie ma, pożyjemy zobaczymy

      8
      7
      Odpowiedz
    • Celka pisze:
      5 czerwca 2024 o 23:22

      No to trzeba było przez te 10 lat pracować, a nie dzieci od bajora w bajce robić. Miała byś święty spokój i Lubliniec ci się nie marzył.

      2
      1
      Odpowiedz
  16. Lewy pisze:
    5 czerwca 2024 o 22:24

    no to sobie porozmawialiśmy o sporcie w blachowni. temat odfajkowany. wrócimy za rok z pytaniem co ze sportem w naszej wiosce. i jak zwykle najwięcej do powiedzenia będą mieli ci co cokolwiek liznęli sportu.

    7
    Odpowiedz
    • Krupniczek pisze:
      5 czerwca 2024 o 23:53

      Za rok tu nie będzie żadnego sportu. “Liznięty sportem” wykończy sport na pniu. Będziemy uprawiać ulubione zajęcie Czarka – czytanie “Kapital”- Karl Marxa z komentarzami.

      9
      7
      Odpowiedz
      • 123 pisze:
        6 czerwca 2024 o 10:59

        Kto zna najbardziej prawidłowe, zalecane przez językoznawców, stopniowanie słowa “głupi”?

        A tak nawiasem mówiąc, to na odtworzenie, a można by nawet powiedzieć stworzenie, sportu w Blachowni potrzebne jest co najmniej pokolenie.
        No chyba, że za uprawianie sportu rozumiecie organizowanie drogich imprez za wspólne pieniądze. Jak ten triathlon na przykład.

        Niby mamy szkolne: “Dwójkę”, Orlika, ale w żaden sposób – od lat – nie przekłada to się na masowe zainteresowanie czynnym sportem po skończeniu szkół. Tak naprawdę, jako miasto i gmina, z osiągnięciami sportowymi młodzieży w skali choćby województwa też skromniutko.
        Wszystko zaczyna się w szkole i rodzinie.

        5
        1
        Odpowiedz
        • Pinokkio pisze:
          6 czerwca 2024 o 12:09

          Ja ,ja znam stopniowanie tego słowa- “najgłupsza”, albo-“jest mi bardzo przykro że jesteś głupia”. Tak ci pasuję? Dzieci interesują się sportem nie w rodzinie( są wielcy sportowcy z rodzin patologicznych), młodzież bierze przykład ze swoich starszych rówieśników, swoich idolow w telewizji. Dzieci patrzą na otoczenie, na znanych osobowośći. Na Burmistrza, na ludzi o których słychać na co dzień. Ichcą być lepszymi. Bierzemy na przykład Burmistrza który był przed Szymańską -lans i pokazówa. A ni ci scieżek rowerowych, a ni drogi dookoła stawu. Wszędzie tylko krzaki i butelki pod drzewmi. Czy dzieci tego nie widzieli? Czy Szymańską która chodzila o kijach, jezdzila rowerem, była na każdej sportowej imprezie z radnymi.Choć jakaś nadzieja byla. A stanica? Mamusia -to nawet strasznie wspominać. I gdzie teraz admiral z tej stanicy o która walczyla Mikolajowa? Dla czego nie uczy dzieci żaglować? Przecież płac z domkiem ma. A Czarek? Pierwsze zdjęcie Burmistrza , tak jeszcze na motorze-na dodatek nie swoim. To jest sport? Cwaniactwo i lans- to trzeba wyplenić z naszego miasta. Zresztą co tobie o o tym mówić, zaczynaj pisać swoi przescieradła.

          8
          6
          Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu GminaBlachownia.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).
Najnowsze artykuły
  • Play wybuduje nadajnik 5G w dzielnicy Ostrowy
    Lokalne | 12 czerwca 2026 r.
  • Zbliża się sesja absolutoryjna
    Lokalne | 11 czerwca 2026 r.
  • Ostatni moment na wniosek o 800 plus
    Lokalne | 10 czerwca 2026 r.
  • Jura ROK Festiwal w Blachowni
    Rozrywka | 9 czerwca 2026 r.
  • Ponad 143 tys. zł dofinansowanie na Dzienny Dom Seniora w Blachowni
    Lokalne | 8 czerwca 2026 r.
Gmina Blachownia – Informacje | Wiadomości | Wydarzenia
GminaBlachownia.pl to serwis informacyjny, w którym znajdą Państwo najświeższe informacje związane z gminą Blachownia.

Serwis ten jest prywatną inicjatywą i nie jest związany z Urzędem Gminy Blachownia.
  • Strona główna
  • Redakcja
  • Reklama
  • Wiadomości
  • Kultura i rozrywka
  • Ogłoszenia UM
  • Polityka prywatności
RSS
Wszelkie prawa zastrzeżone © GminaBlachownia.pl
TOP