Urząd Miejski w Blachowni poinformował dziś o terminach zebrań wiejskich w naszej gminie. Pierwsze już dziś w Cisiu.
Poniżej znajdziecie harmonogram.
PAWEŁ GĄSIORSKI
harmonogram:
Cisie w dniu 21 stycznia 2019 r. /poniedziałek/ o godzinie 17.00 w OSP Cisie;
Stara Gorzelnia w dniu 22 stycznia 2019 r. /wtorek/ o godzinie 17.00 świetlica u sołtysa – Wielkoborska 26
Nowa Gorzelnia w dniu 24 stycznia 2019 r. /czwartek/ o godzinie 17.00 Nowa Gorzelnia 99
Konradów w dniu 28 stycznia 2019 r. /poniedziałek/ o godzinie 17.00 – Szkoła Podstawowa w Łojkach ,
Łojki w dniu 29 stycznia 2019 r. /wtorek/ o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej w Łojkach;
Wyrazów w dniu 31 stycznia 2019 r. /czwartek/ o godzinie 17.00 – altana Wyrazów
Porządek obrad:
1. Powitanie mieszkańców Sołectwa;
2. Sprawozdanie z działalności Sołtysa i Rady Sołeckiej za okres kadencji;
3. Zapoznanie z aktualnymi przepisami – przebiegiem - wyborów;
4. Powołanie komisji skrutacyjnej;
5. Wybór Sołtysa;
6. Wybór Rady Sołeckiej;
7. Zamknięcie zebrania wiejskiego.


A dlaczego nie mogły się odbyć w jednym dniu?
To wewnętrzna sprawa sołectw ostatecznie. Do “wadzy” należy jedynie oznaczenie terminu, a potem sprawdzenie pod względem prawnym i ogłoszenie wyników.
Obecność burmistrzyni & company nie jest potrzebna. Jak dla mnie, to wręcz szkodliwa.
Oficjalne podziękowania dla kończących kadencję mogą być przekazane listownie (do publicznego odczytania na zebraniu wiejskim) i/lub ogłoszone w internetach.
Jakby się odbyły w jednym dniu, to być napisał, dlaczego nie w różnych….
I tak wkoło Macieju.Jesteś żałosny, cha,cha,cha….
Na jakiej podstawie tak uważasz bólu? Jasno chyba wyraziłem swoje zdanie.
Ale masz szansę, aby napisać i uzasadnić, dlaczego muszą być w różnych terminach. I dlaczego burmistrzyni musi zaszczycić swoją obecnością każde zebranie wiejskie. Bo przecież to jedyny powód takich terminów.
Do dzieła zatem. Może mnie przekonasz.
Dobrze.Co jest złego w tym, że pani burmistrz bywa na zebraniach,
we wsiach należących do naszej gminy? Zwłaszcza na początku kadencji i nowego roku? Co jest w tym złego i nie na miejscu?
Łoj Marcin Marcin