Jak się nieoficjalnie dowiedziałem, już za niespełna dwa tygodnie ma wystartować lodowisko w Blachowni. Tym razem będzie to lodowisko, które gmina kupi "na raty".
Premiera miała być zaplanowana na Mikołajki, ale w mojej ocenie pogoda nie jest zbyt sprzyjająca do uruchamiania takiej inwestycji. Szymańska też wyciągnęła wnioski z zeszłorocznej imprezy, która była opóźniona o kilkanaście dni.
Lodowisko ma ruszyć 6 grudnia, ale termin ten może ulec zmianie.
Czekamy z niecierpliwością.
PAWEŁ GĄSIORSKI


Skoro lodowisko będzie obsługiwać nasza gmina, to czy w tym roku znowu wydamy kilkadziesiąt tysięcy złotych za samo zmrożenie tafli? Znowu to będzie tak nieudolnie wykonane przy temperaturze +10?
znowu na to wydamy ćwierć banki i wszyscy będą zadowoleni …
A kto bogatemu zabroni rozdawać pieniądze na prawo i lewo?
Dla dzieci to wspaniała zabawa, tak mało mają rozrywki i gimnastyki, odejdą od komputera. Lodowisko każdej zimy to wspaniała sprawa. Brawa do Pani Sylwii.
Za 300 tysięcy (bo mniej nie będzie moim zdaniem) można całą zimę dzieciom zapewnić dowóz na zarezerwowane lodowisko. To kwestia uzgodnień.
W dodatku dłużej będą bez komputera, bo jeszcze dojazd. Można przy okazji pośpiewać. ;)
Za pół miliona można było mieć lodowisko na kilka lat i na kilka miesięcy w roku.
To jest oczywista rozrzutność dla gminy z realnym budżetem w okolicach 25 milionów.
Na takie brewerie – lodowisko zdatne do użytku przez 30 – 40 dni w sezonie – może stać gminy z co najmniej dziesięciokrotnie większym budżetem.
Koszty lodowiska wg wczorajszej komisji budżetu:
ten rok: 120 000 zł,
przyszły: 70 000 zł (zakup),
obsługa (prąd, woda, itp.): 50 000 zł.
Kwoty bez wynagrodzenia.
pzdr
PG
Barwo Szymańskiej . Super lodowisko w Blachowni. Zimowe Centrum Blachownia?
Czy lodowisko nie powinno być już kupione w zeszłym roku ?
Kolejny pokaz niegospodarności …
W zeszłym roku zmarowano ćwierć miliona gminnych poeniędzy na wypożyczenie lodowiska na kilka tygodni …
Teraz następne olbrzymie pieniądze …..
Szkoda słów ….
Może za błędne decyzje jak wyżej, Dunajec czy inne władze gminne i szef komisji budżetu powinni płacić z własnej kieszeni ?
Spokojnie Wiesiek, przed upływem kadencji jak będzie trzeba to i fundusze na Dunajec w Blachowni się znajdą :-)
Łyżwiarzu czyżbyś jeździć miał po garbach i łzach pracowników ZMK? :)
Barwo Szymańskiej. ;)
Jak można powielać taki niewypał mam nadzieję że pogoda dopisze a i wygląd zewnętrzny będzie kojarzył się z obiektem sportowym a nie zagrodą u lichego gospodarza.
Uważam że lodowisko to świetny pomysł. Dzieci wyjdą z rodzicami z domu. A dowóz dla dzieci to nie jest złoty środek dla wszystkich. A dzieci między 3 a 6 też się wybawią a na dojaz nie mogły by w większości liczyć.
Teraz na lodowisko nie było jest będzie od wtorki 6.grudnia otwarty lodowisko w Blachowni
Temperatura Blachownia : +1 ?
Nie ma……………!
Przecież macie okazałem stawy w centrum i okazałe temperatury ujemne . Miast wydawać , jeszcze moglibyście zarobić- może na zaiejscowych .